.

Algymsa – tvorba webových stránek (Sokolov, Karlovarský kraj)

Tvorba webových stránek (Sokolov, Karlovarský kraj)

Pohodlné psaní s Live Writerem

Jedna věc je text vymyslet, druhá ho napsat. A ještě k tomu do nějakého redakčního systému, který zdaleka není tak pohodlný na používání jako král králů Microsoft Word. A co kdybychom vzali něco jako skoro-Word a přidali tomu tlačítko Nahrát na stránky? Programátoři z Microsoftu to udělali a já vám ukážu, jak to nainstalovat a používat.

Náhled na napsaný článek

Náhled na napsaný článek

Microsft Live Writer je počeštěný textový editor, který je téměř k nerozeznání od Wordu, ale navíc je obohacen o napojení na různé redakční systémy. Po prvním spuštění programu sdělíte své uživatelské jméno a heslo. Pak napíšete článek pomocí všech vychytávek, co znáte z Wordu. Poté vyplníte políčka rubrika, štítek, datum publikování, případně nadřazenou stránku a nakonec článek/stránku odešlete na svůj web. Hotovo. Stejně tak můžete editovat stávající příspěvky a stránky.

Výhodou je, že do Live Writeru můžete sypat jeden obrázek za druhým, tabulky, odrážky a tak dál. Obrázky můžete zmenšovat, používat na ně různé grafické efekty. To vše vám v editoru zabudovaném do redakčního systému zabere mnohem, mnohem více času.

Jdeme na věc. Na obrázcích ukážu, jak Live Writer usnadní práci s WordPressem. Program si stáhněte a nainstalujte. Snímky obrazovky z této části používání nemám, ale měli byste to zvládnout. Instalační program vám bude nabízet i další produkty rodiny Microsoft Live, ale ty můžete s chutí odmítnout.

Firma Algymsa sídlí v Sokolově a nabízí webové stránky a doplňkové služby. Hlavní předností Algymsy jsou rychlost a nízké ceny. Podívejte se na hotové stránky a osvěžte svou mysl čtením zápisníku.