.

Algymsa – tvorba webových stránek (Sokolov, Karlovarský kraj)

Tvorba webových stránek (Sokolov, Karlovarský kraj)

Nástroj na správu databází Adminer

Když se řekne databáze, tak se nám obvykle vybaví databáze MySQL a nástroj na její správu PhpMyAdmin. Mně se nedávno stalo, že jsem potřeboval změnit řádek v jedné tabulce v databázi na Gigaserveru, což je jeden z webhostingů, kam umisťuji stránky svých klientů. Háček byl v tom, že tabulek v databázi bylo celkem 624. Jedna z nich, g2_Item, měla velikost 82 MB, protože se v ní ukrývala prázdná alba (ne, to není protimluv) vytvořená spamovými roboty v galerii portálu IES-PRAGUE. Výpis tabulek se mi v PhpMyAdmin vůbec nenačetl, aplikace nahlásila jakousi chybu s proxy a já byl nahraný. Naštěstí jsem si vzpomněl na nástroj Jakuba Vrány nazvaný Adminer. Původně se jmenoval PhpMinAdmin, protože plní funkci PhpMyAdminu, ale přitom jde o jeden jediný PHP soubor (oproti nabobtnalému PhpMyAdminu).

Tento PHP soubor jsem nahrál do kořenového adresáře své prezentace, načelt jej, vyplnil přihlašovací údaje do databáze a hle, bleskurychle se načetly všechny tabulky. Nakonec jsem se tedy dostal k tomu, k čemu jsem potřeboval: ručně napravit chybu v nastavení přístupových práv do aplikace Gallery2, jež se projevila tím, že – jak to říct jednoduše – mi spamovací roboty do fotogalerie nasadili něco jako rakovina.

O tom, jak celá tato lapálie vznikla, napíšu někdy příště. Je to totiž nadlouho. A poučení: používejte Adminer po každém jídle.

Firma Algymsa sídlí v Sokolově a nabízí webové stránky a doplňkové služby. Hlavní předností Algymsy jsou rychlost a nízké ceny. Podívejte se na hotové stránky a osvěžte svou mysl čtením zápisníku.