.

Algymsa – tvorba webových stránek (Sokolov, Karlovarský kraj)

Tvorba webových stránek (Sokolov, Karlovarský kraj)

Nástroj na správu databází Adminer

Když se řekne databáze, tak se nám obvykle vybaví databáze MySQL a nástroj na její správu PhpMyAdmin. Mně se nedávno stalo, že jsem potřeboval změnit řádek v jedné tabulce v databázi na Gigaserveru, což je jeden z webhostingů, kam umisťuji stránky svých klientů. Háček byl v tom, že tabulek v databázi bylo celkem 624. Jedna z nich, g2_Item, měla velikost 82 MB, protože se v ní ukrývala prázdná alba (ne, to není protimluv) vytvořená spamovými roboty v galerii portálu IES-PRAGUE. Výpis tabulek se mi v PhpMyAdmin vůbec nenačetl, aplikace nahlásila jakousi chybu s proxy a já byl nahraný. Naštěstí jsem si vzpomněl na nástroj Jakuba Vrány nazvaný Adminer. Původně se jmenoval PhpMinAdmin, protože plní funkci PhpMyAdminu, ale přitom jde o jeden jediný PHP soubor (oproti nabobtnalému PhpMyAdminu).

Tento PHP soubor jsem nahrál do kořenového adresáře své prezentace, načelt jej, vyplnil přihlašovací údaje do databáze a hle, bleskurychle se načetly všechny tabulky. Nakonec jsem se tedy dostal k tomu, k čemu jsem potřeboval: ručně napravit chybu v nastavení přístupových práv do aplikace Gallery2, jež se projevila tím, že – jak to říct jednoduše – mi spamovací roboty do fotogalerie nasadili něco jako rakovina.

O tom, jak celá tato lapálie vznikla, napíšu někdy příště. Je to totiž nadlouho. A poučení: používejte Adminer po každém jídle.

Firma Algymsa sídlí v Sokolově a nabízí webové stránky a doplňkové služby. Hlavní předností Algymsy jsou rychlost a nízké ceny. Podívejte se na hotové stránky a osvěžte svou mysl čtením zápisníku.

Meteleskumbleskum

  • Mike Jolley napsal pro WP plugin tak fenomenální, že jsem mu prostě musel poslat 10 liber jako poděkování. Download Monitor je správce dokumentů.

  • Kostelní Bříza.cz je pro mě srdeční záležitostí, a tak jsem jí ušil nový kabát.

  • Vylepšil jsem současnou verzi českého překladu pluginu Contact Form 7 (překlad bude vložen do archivu s pluginem) a – nebojme se sebechvály – podstatně jsem vylepšil překlad skvělé fotogalerie NextGEN. Prostor ke zlepšení ale u tohoto překladu stále je, a tak si na něj musíte počkat.

  • Reklamní plakát je tu, jak jinak než v brčálově zelené, podívejte se (obrázek).

  • Práce na stránkách Komory zubních techniků se přehouply do druhé poloviny.

  • V referencích přibyly dvoje stránky: penzion ve Skále a Hradní restaurace. Obé z Lokte.

  • Stránky zubní laboratoře Denteka jsou již spuštěny. Přechod z rámců, zpětné odkazy a SEO optimalizace zapůsobily: podívejte se na dotaz „zubní laboratoř karlovy vary“ na Seznamu a na Googlu.

  • Balíček Obecní web je hotové a připravené řešení pro obce do 5 tisíc obyvatel. Zasloužíte si pěkný web za dobrou cenu.

  • Balíčky pro správu webu vám zřejmě vyrazí dech.

Zápisník

Nejsem plátce DPH; uvedené ceny jsou konečné.
© 2008, 2009 Radovan Fišer. Kontakt: fiser@algymsa.cz, tel. 777 242 620.