.

Algymsa – tvorba webových stránek (Sokolov, Karlovarský kraj)

Tvorba webových stránek (Sokolov, Karlovarský kraj)

Šablony pro firmy, organizace, projekty

Pokud jsou vaše potřeby do jisté míry běžné, pak můžete pro své webové stránky použít hotové šablony. Díky tomu budou vaše stránky hezčí, levnější a rychleji v provozu. Toto tvrzení platí v průměru, nebo-li výjimky existují, ale většinou je to tak, jak říkám. Šablony totiž tvoří profesionální grafici a tvůrci šablon. Díky tomu, že je pak prodávají na specializovaných hodně navštěvovaných tržištích, jako je ThemeForest, si mohou dovolit nasadit nízké ceny. Místo (nejméně) 5 tisíc za grafický návrh a dalších tisíců za vytvoření šablony utratíte několik desítek dolarů.

Mějte však na paměti, že ne pro každé řešení existuje vhodná šablona a že najít dobrou šablonu je zodpovědný úkol. Výhoda šablon je, že se dají měnit, a to jak kosmeticky, tak chirurgicky (pěkně od podlahy).

Níže uvádím můj dnes vytvořený seznam šablon, které jsou určeny primárně pro sdružení a projekty a dále pro menší firmy.

Kouzlo šablon

Jak jsem psal v článku Programování je drahé, zákazník by si měl dvakrát rozmyslet, jestli se se svými požadavky na internetové stránky vejde do mezí “běžného řešení”, nebo jestli vyžaduje řešení na míru. Rozdíl v těchto dvou kategoriích je v čase a penězích. A jelikož čas jsou peníze, tak je rozdíl jediný: peníze. Bežné řešení je totiž narozdíl od řešení na míru velice levné.

Na příkladu Hradní restaurace v Lokti popíši, jak probíhá tvorba levných webových stránek, které vypadají a fungují jako drahé řešení na míru.

  • Podle povahy internetové prezentace jsme s klientem vybrali šablonu pro redakční systém. Šablony jsou poměrně levné. Ve verzi “drahé webové stránky” by Algymsa klientovi představila vlastní grafické návrhy a podle nich by teprve sestavila šablonu.
  • Šablonu jsme dle požadavků klienta upravili: přidali jsme jazykové verze, postranní panel a přeskládali úvodní stránku. Díky znalosti internetové problematiky jsme byli schopni využít již hotová řešení, takže odpadlo drahé programování.
  • V redakčním systému jsme do stránek vložili texty, obrázky a videa.
  • Proběhlo několik kol připomínkovacího řízení a nakonec byl web předán ku spokojenosti obou stran.

Výše jsem popsal konkrétní aplikaci šablon. Těch je pro redakční systém WordPress nabídka v řádu tisíců. V řádu stovek se pohybuje nabídka placených šablon (tzv. premium šablony). Právě ty Algymsa používá pro své klienty (pokud web netvoříme od píky, což je stejně častá varianta tvorby stránek).

Témata pro magazíny

Pro nás, co tvoříme velké weby na WordPressu, jsou magazine-themes modlou.

Zdarma

Placené

Firma Algymsa sídlí v Sokolově a nabízí webové stránky a doplňkové služby. Hlavní předností Algymsy jsou rychlost a nízké ceny. Podívejte se na hotové stránky a osvěžte svou mysl čtením zápisníku.