.

Algymsa – tvorba webových stránek (Sokolov, Karlovarský kraj)

Tvorba webových stránek (Sokolov, Karlovarský kraj)

Co nového ve WordPressu 2.9

Fandové WordPressu si už mohou stáhnout novou verzi WordPressu nazvanou WordPress 2.9-rare, což znamená “ještě něco rozpracovanějšího než testovací verze”. Hotové verze 2.9 přijde, dle mého odhadu, nejdříve za 4 týdny, nejpozději za 8 týdnů. A jaké bonbónky nás čekají?

Post Thumbnail: k příspěvku budete moci přiřadit obrázek, který se pak ukáže například ve výpisu článků. Není to fotka do článku, ale něco jako titulek článku, ale v grafické podobě.

Trash: články (a komentáře, stránky a… viz níže), které chcete smazat, můžete skutečně smazat anebo jen hodit do koše (trash) jako ve Windows.

Image Editor: nahrávané obrázky budete moci přímo v prohlížeči otáčet, ořezávat a měnit jejich velikost.

Pomocí funkce the_widget() lze umisťovat widgety kamkoliv v šabloně.

Nejpokrokovější je přidání dalších “typů obsahu”. Nyní jsou to články (příspěvky), stránky a přílohy. S verzí 2.9 si budete moci nadefinovat další a další typy obsahu. Tato funkce není pro běžné uživatele, ale spíš pro wordpressácké geeky. A každopádně WordPress posouvá výše v oblasti redakčních systémů. V Drupalu se typům obsahu obecně říká “nody” (anglicky “a node”).

Vložit “médium” aneb vložte do stránek odkaz např. na Youtube stránku s videem (ne kód pro vložení videa) a WordPress sám vloží video. Podporované služby: YouTube, Google Video, PollDaddy, DailyMotion. V budoucnu teoreticky všechny služby, které využívají technologii oEmbed.

A to není všechno. Až najdu další popsané funkce, přidám je sem.

Šablony pro firmy, organizace, projekty

Pokud jsou vaše potřeby do jisté míry běžné, pak můžete pro své webové stránky použít hotové šablony. Díky tomu budou vaše stránky hezčí, levnější a rychleji v provozu. Toto tvrzení platí v průměru, nebo-li výjimky existují, ale většinou je to tak, jak říkám. Šablony totiž tvoří profesionální grafici a tvůrci šablon. Díky tomu, že je pak prodávají na specializovaných hodně navštěvovaných tržištích, jako je ThemeForest, si mohou dovolit nasadit nízké ceny. Místo (nejméně) 5 tisíc za grafický návrh a dalších tisíců za vytvoření šablony utratíte několik desítek dolarů.

Mějte však na paměti, že ne pro každé řešení existuje vhodná šablona a že najít dobrou šablonu je zodpovědný úkol. Výhoda šablon je, že se dají měnit, a to jak kosmeticky, tak chirurgicky (pěkně od podlahy).

Níže uvádím můj dnes vytvořený seznam šablon, které jsou určeny primárně pro sdružení a projekty a dále pro menší firmy.

Témata pro magazíny

Pro nás, co tvoříme velké weby na WordPressu, jsou magazine-themes modlou.

Zdarma

Placené

Firma Algymsa sídlí v Sokolově a nabízí webové stránky a doplňkové služby. Hlavní předností Algymsy jsou rychlost a nízké ceny. Podívejte se na hotové stránky a osvěžte svou mysl čtením zápisníku.