.

Algymsa – tvorba webových stránek (Sokolov, Karlovarský kraj)

Tvorba webových stránek (Sokolov, Karlovarský kraj)

Co nového ve WordPressu 2.9

Fandové WordPressu si už mohou stáhnout novou verzi WordPressu nazvanou WordPress 2.9-rare, což znamená “ještě něco rozpracovanějšího než testovací verze”. Hotové verze 2.9 přijde, dle mého odhadu, nejdříve za 4 týdny, nejpozději za 8 týdnů. A jaké bonbónky nás čekají?

Post Thumbnail: k příspěvku budete moci přiřadit obrázek, který se pak ukáže například ve výpisu článků. Není to fotka do článku, ale něco jako titulek článku, ale v grafické podobě.

Trash: články (a komentáře, stránky a… viz níže), které chcete smazat, můžete skutečně smazat anebo jen hodit do koše (trash) jako ve Windows.

Image Editor: nahrávané obrázky budete moci přímo v prohlížeči otáčet, ořezávat a měnit jejich velikost.

Pomocí funkce the_widget() lze umisťovat widgety kamkoliv v šabloně.

Nejpokrokovější je přidání dalších “typů obsahu”. Nyní jsou to články (příspěvky), stránky a přílohy. S verzí 2.9 si budete moci nadefinovat další a další typy obsahu. Tato funkce není pro běžné uživatele, ale spíš pro wordpressácké geeky. A každopádně WordPress posouvá výše v oblasti redakčních systémů. V Drupalu se typům obsahu obecně říká “nody” (anglicky “a node”).

Vložit “médium” aneb vložte do stránek odkaz např. na Youtube stránku s videem (ne kód pro vložení videa) a WordPress sám vloží video. Podporované služby: YouTube, Google Video, PollDaddy, DailyMotion. V budoucnu teoreticky všechny služby, které využívají technologii oEmbed.

A to není všechno. Až najdu další popsané funkce, přidám je sem.

Firma Algymsa sídlí v Sokolově a nabízí webové stránky a doplňkové služby. Hlavní předností Algymsy jsou rychlost a nízké ceny. Podívejte se na hotové stránky a osvěžte svou mysl čtením zápisníku.