.

Algymsa – tvorba webových stránek (Sokolov, Karlovarský kraj)

Tvorba webových stránek (Sokolov, Karlovarský kraj)

Gallery 3. Wow

Má oblíbená webová aplikace Gallery2 má problém v tom, že je velice komplexní. Je to jedna z nejkomplexnějších open-source aplikací vůbec. Její instalace může mít až 80 MB. Je psána objektovým PHP, má desítky funkčních modulů. Co postrádá, jsou šablony pro vzhled. Nyní vzniká Gallery3. Ta má mít několik klíčových vlastností. Zejména je to zaměření se primárně a pro změnu na samotného uživatele. Už se nehledí hlavně na kvalitu kódu, ale na jednoduchost používání. Té padla za oběť hezká vlastnost Gallery2: jsem aplikace, co zvládne desítky tisíc fotek na jakékoliv platformě v jakémkoliv formátu atd. Kupříkladu už nejdou nastavit uživatelská oprávnění pro jendu fotku, ale už jen pro celé album. To však umožnilo zásadní zjednodušení pěkně od základu.

Zásadní důraz je kladen na intuitivní a rychlé možnosti správy galerie. Základní instalace má 3,5 MB, zatímco starší sestra má nejméně 16,5 MB. Gallery3 bohatě využívá pokrokové technologie tvorby wbeových stránek: PHP5 framework Kahuna a jQuery.

Dalším velkým krokem vpřed je zjednodušení tvorby šablon. Už nebude třeba umět 4 jazyky (HTML, JavaScript, Smarty, PHP), několik API (téma, jádro, smarty šablony). Stejně je to s moduly. Ty pro Gallery3 mají zlomek velikosti těch současných.

Firma Algymsa sídlí v Sokolově a nabízí webové stránky a doplňkové služby. Hlavní předností Algymsy jsou rychlost a nízké ceny. Podívejte se na hotové stránky a osvěžte svou mysl čtením zápisníku.