.

Algymsa – tvorba webových stránek (Sokolov, Karlovarský kraj)

Tvorba webových stránek (Sokolov, Karlovarský kraj)

O multihostingu

Vybrat si hosting je horší než vybírání počítače. Koupíte ho a už druhý den budete chtít jiný. Nabídka je šikoká, vývoj překotný a o problémy není nouze. Dnes se zastavím u hostingů, která vám dovolí mít pod jedním účtem více domén. Příklad: objednám si účet u firmy XYZ a zřídím si pod ním blog na adrese fisibloguje.cz, dále prezentaci své firmy algymsa.cz a stránky cyklistického oddílu. To vše za cenu, za jakou obvykle bývá hosting pro jednu jedinou doménu.

Ideálem všech multihostingů jsou americké hostingy typu Dreamhost (nejslavnější), Lunarpages, Hostmonster nebo Hostgator. Ty nabízejí za ceny již okolo $5 (amerických dolarů) hosting, kde je u všech položek napsáno množství “neomezeně” a “zahrnuje”. Správa účtu je u nich řešena pomocí propracovaných systémů typu cPanel (Control Panel). Jejich technická podpora je velice ochotná a schopná. Servery nemívají výpadky. Zkrátka vše vypadá neskutečně dobře. Ale i kolem těchto hostingů létají mouchy. Stránky se z nich v Evropě načítají pomaleji. To je hlavní a asi i jediné objektivní negativum. Úslovím “Sliby chyby” zavání prohlášení typu “neomezeně místa, neomezeně všeho”. Když si totiž na web nahrajete redakční systém a k tomu trochu více pluginů, začnete konzumovat jistou část prostředků na serveru. Prostor je levný, ale procesory a operační paměť ještě něco stojí. A tak Vám třeba přijde takováto zpráva:

Hi, Recently your account was utilizing excessive resources. Details are as follows: A detail of the problem is shown below as: koste3 kostelnibriza.cz 14.44 0.78 0.5 Top Process %CPU 105 /usr/bin/php /home/koste3/public_html/assksokolov/index.php Top Process %CPU 82.0 /usr/bin/php /home/koste3/public_html/index.php Top Process %CPU 70.0 /usr/bin/php /home/koste3/public_html/algymsa//home/www/algymsa.cz/subdomeny/www/kirchenbirk.cz/index.php As a result, we had to disable the suspect file I have change permission to 000 and iI have change owner to root:root for koste3/public_html/assksokolov/index.php Please check your scripts are optimized and up to date. If you require a higher usage then allowed on shared servers you might want to try a dedicated plan. Details on dedicated plans can be found here: Dedicated Plan http://www.lpdedicated.com I hope this information is helpful.

Ve stručnosti: vaše weby jsou moc náročné na výkon. Považte, že jde i o weby s WordPressem s aktivovanými pouhými čtyřmi velice populárními (a tedy standardními) pluginy. Což mě vede k podezření, že si administrátoři hostingu vymýšlejí a chtějí mě donutit koupit si dražší program.

Tolik tedy k americkým webhostingům.

I v České republice si můžete objednat multihosting. Komunikovat budete v češtině. Servery budou umístěné v Čechách. Vidíte to, nemůžete si být jisti ničím. Multihosting BFSolutions má servery na Slovensku, Hosting Solutions v Itálii. BFSolutions nabízí “control panel a FTP přístup”, ale ve skutečnosti je to jediný FTP účet (později zvýšeno na 5 účtů). Zkrátka, na člověka číhá mnoho nejasných formulací, které se mohou vyvinout v nepříjemné překvapení. Zákazník bohužel čelí informační asymetrii jako hrom. I ta se ale dá prolomit (já také přiložím ruku k dílu).

Tento článek je jen stručný úvod do problematiky. Na závěr proto uvedu odkazy na multihostingy, o nichž vím (příbývají každý den…). Někdy příště sepíšu návod, jak si vybrat správný multihosting.

Mimochodem, s těmi servery v zahraničí. Pokud chcete zjistit, jak rychle se načítá web z toho a toho webhostingu, tak postupujte jedním ze dvou způsobů:

  • Na Google hledejte něco jako “používám Gigaserver”.
  • Pomocí domaingoat.com. Zjistěte si adresy nameserverů webhostingu a zadejte je do následující adresy dle vzoru http://cz.domaingoat.com/ns/admin.centralhost.eu, kde admin.centralhost.eu je nameserver hostingu Central Host. Ukážou se vám české stránky se zvoleným nameserverem. Stránka není bez chybičky, a tak si pro jistotu ověřte, že poskytuje aktulní údaje, třeba na Smartwebu (zadejte adresu webu a ve výpisu si najděte řádek nsset).

Firma Algymsa sídlí v Sokolově a nabízí webové stránky a doplňkové služby. Hlavní předností Algymsy jsou rychlost a nízké ceny. Podívejte se na hotové stránky a osvěžte svou mysl čtením zápisníku.